Radca prawny – Kęty

Załóżmy, że jesteś świeżo upieczonym prawnikiem i chcesz założyć swoją kancelarię prawną… powiedzmy że będzie to miasteczko Kęty. Oczywiście zależy Ci, żeby w możliwie krótkim czasie zdobyć nowych klientów. Jedną z możliwości pozyskania klientów jest marketing w internecie. Ale od czego należało by zacząć? Pierwszą rzeczą o której powinieneś pomyśleć to własna strona w internecie. Należy tutaj zaznaczyć, że własna strona nie jest koniecznym warunkiem żeby reklamować swoje usługi w internecie, można stworzyć profil swojej firmy na portalu społecznościowym, czy też na innych stronach oferujących stworzenie wizytówki. Jednak wydaje się, że strona z własną nazwą będzie wzbudzała największe zaufanie. A większe zaufanie, to więcej potencjalnych klientów.

Co powinno być na stronie?

Z pozoru bardzo proste pytanie na które każdy umie odpowiedzieć. Ale spróbujmy to „poukładać”.

Strona główna – przywitanie, kilka zdań o firmie np: Nasza Firma świadczy usługi prawnicze na terenie Kęt i w okolicach, jeśli szukasz radcy prawnego zapraszam do kontaktu…

Oferta – tutaj oczywiście wypadało by napisać czym będziemy, chcielibyśmy się zająć czyli np: prawo gospodarcze, cywilne, karne, karne gospodarcze i skarbowe, budowlane, rodzinne, opiekuńcze, ubezpieczenia, windykacja, odszkodowania. Zamiast suchej listy warto jednak dać odnośniki z szerszym opisem. Przykładowo „prawo rodzinne” i pod odnośnikiem opis paru typowych usług związanych z prawem rodzinnym (np przygotowanie pozwu rozwodowego, podział majątku przy rozwodzie) , wraz z zachętą do kontaktu.

Referencje. Jeśli mamy zadowolonych klientów, warto ich poprosić o jakieś referencje. Może to być też opis jakiejś sprawy z pozytywnym zakończeniem.

Kontakt, czyli adres kancelarii, godziny urzędowania, numer telefonu.

O mnie – czyli jeśli jest to kancelaria prowadzone przez radcę prawnego i jednocześnie właściciela kancelarii, warto napisać kilka słów o sobie, zamieścić swoje zdjęcie. To nadaje wiarygodności, potencjalny klient ma wrażenie, że za tym podmiotem stoi rzeczywista osoba, a nie anonim.

Blog – nie jest konieczny, choć osobiście polecam. Oczywiście mowa tutaj o blogu branżowym, czyli nie wklejamy na niego zdjęć kotów i psów, a dzielimy się swoją wiedzą w zakresie prawa.

 

CDN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *