Certyfikat Google – Internetowe Rewolucje i Succes Online

certyfikat Google

Google już jakiś czas temu uruchomiło bezpłatną platformę w ramach której szkoli w zakresie marketingu internetowego. Cały kurs jest skierowany do drobnych przedsiębiorców i składa się z 23 tematów.

Dla osób które nigdy wcześniej nie miały styczności z narzędziami Google i robią pierwsze kroki w marketingu sieciowym, będzie on dobrym fundamentem i pomoże uporządkować informacje. Starzy wyjadacze z kolei mogą sprawdzić czy ich wiedza jest nadal aktualna.

Wiedza w kursie jest prezentowana w bardzo przystępny osób, tak aby osoby stawiające swoje pierwsze kroki nie miały problemów ze zrozumieniem. Przed przystąpieniem przejrzałem kilka opinii osób które skończyły ten kurs i spotkałem się między innymi ze stwierdzeniem: „Niestety, ja byłem lekko zawiedziony bardzo niskim poziomem – nie tyle jakości samego kursu, co zaawansowania tematów marketingowych”. Faktycznie, każdy z tematów można by było rozbudować o kilka/kilkanaście lekcji, właściwie na każdy z tych tematów można by też było napisać książkę – poradnik itd. Ale wydaje mi się, że założeniem kursu nie było przygotowanie kandydata do samodzielnego prowadzenia kampanii reklamowych itd. Ale raczej wskazanie jakie możliwości dają narzędzia Google i ogólnie internet w promocji. Osoba która zdecyduje się dalej iść w tym kierunku i tak będzie musiała sama wyszukać i przyswoić sobie więcej informacji.

Ja cały kurs potraktowałem  jako sprawdzenie i uzupełnienie mojej wiedzy. Więc większość lekcji pominąłem, przystępując od razu do testów sprawdzających. W ten sposób certyfikat zdobyłem już drugiego wieczoru. A ponieważ zależało mi na uzyskaniu dwóch certyfikatów w dwóch różnych językach (duński i polski), jednocześnie rozwiązywałem testy w obu językach.

Należy tutaj zaznaczyć, że dla każdego kraju jest dostępna inna wersja językowa i żeby uzyskać certyfikat w innym języku trzeba w tym języku odbyć również cały kurs. W Polsce są to „Internetowe Rewolucje”, w Danii „Succes Online”, analogicznie  inne kraje mają swoje odpowiedniki.

Poniżej mój certyfikat w duńskiej wersji:

Google certificate Succes Online

Google certificate Succes Online

a tutaj w polskiej wersji:

certyfikat Google

Internetowe Rewolucje – certyfikat Google

 

Jak widać, różnią się one minimalnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *